57 atletes de Catalunya al Campionat del món màster

851

La localitat polonesa de Torun acollirà a partir de diumenge el Campionat del món màster. Es disputarà durant set dies consecutius i tindrà la presència de 57 atletes de Catalunya, dels 278 de la delegació de la RFEA.

Molts i moltes atletes que van aconseguir medalla en el darrer Campionat de Catalunya i posteriorment, al d’Espanya, participaran de la maratoniana competició. A banda del campionat de pista coberta també es disputaran proves màster de cros, mitja marató i ruta, a banda de llançaments llargs.

D’entre les atletes participants destaquen, entre d’altres, Anna Bové i Marta Camps als 800 m i 1.500 m F45 i F50 respectivament, Maite Marzo i Mireia Gorju als 200 m i 400 m F50, Sílvia Cortés als 60 m i 200 m F60, Mercedes Ribelles al disc F65 i Lluïsa Casanovas als 60 mll, llargada i alçada F70.

A la categoria masculina destaquem a Udomsinachi Erete als 400 mll M35, Jordi Bedmar al triple salt M50, Javier Segovia al pentatló M50, Carlos Teruel a la perxa M50, José Antonio Ramírez als 3.000 m, 10 K i cros M55, Toni Mayoral als 60 m i 200 m M60 i Salvador Marangues a la perxa i llargada M65.

La llista completa dels catalans i catalanes participants a Torun és aqueta:

Lluïsa Casanovas

F40
Sara Beltran al cros
Nidia Zulma Borget al cros
Patricia Hidalgo a la perxa

F45
Sònia Bocanegra als 60 mll. i 200 mll.
Anna Bové als 800 m. i 1.500 m.
Yolanda Cebrián als 800 m.
Mònica Navarro als 60 mll., la llargada i el triple salt.
Elisabet Ruz als 200 mll i 400 mll.
Eva Sans als 200 mll i triple salt

F50
Marta Camps als 800 m. i 1.500 m.
Maria Dolores Gómez a la perxa i al triple salt
Mireia Gorju als 200 mll i 400 mll.
Maite Marzo als 200 mll i 400 mll.
Pat Vidal a l’alçada i al pentatló

F55
Montserrat Prat a la perxa
Nancy Nena Quispe als 3.000 m. i al cros

F60
Sílvia Cortés als 60 mll i als 200 mll
Carmen Garcia als 3.000 marxa i als 10 K marxa

F65
Mercedes Ribelles al Disc
Gemma Solé als 60 mt i al pentatló

F70
Lluïsa Casanovas als 60 mll, a l’alçada, a la llargada i al triple salt

M35
Udomsinachi Onyemachi Erete als 200 mll i 400 mll
Gustavo Guitérrez als 60 mt.

Toni Mayoral

M40
Pablo Carrascosa als 400 mll.
Carlos Matías Danieluk a la llargada
Isaac Piñero als 400 m.

M45
Marc Bel al Pentatló
Manuel Guillén als 800 m. i 1.500 m.
Marc Martínez als 800 m.

M50
Miguel Ángel Balagué als 800 m i 1.500 m.
Jordi Bedmar al triple salt
Manuel Bonilla al cros
Xavi Bosch als 60 mll i 200 mll
Jordi Lladó a la perxa
Jose Reina a la mitja marató
Javier Segovia als 60 mt i al pentatló
Josep Surroca als 800 m.
Carlos Teruel a la perxa
Marc Tort als 1.500, als 3.000 i al cros
Jaume Vila a la llargada

M55
Xavier Cerrato als 1.500 m.
Juan Pedro Cescenti als 800, als 1.500 m. i al cros
Ferran de Torres als 3.000, als 10 K ruta i al cros
Miguel Antonio Jalón als 200 mll
Manuel Macías al triple salt
Jordi Marco al triple salt
Jose Antonio Ramírez als 3.000 m, 10 K ruta i  cros
Juan Carlos Saco als 1.500 m

M60
Luís Abadías als 3.000 marxa i 10 K marxa
Javier Andreu al pentatló
Josep Boada a la mitja marató
José Cantó als 60mll, als 200 mll i als 400 mll.
Toni Mayoral als 60 mll i als 200 mll.

M65
Pedro José Arnada als 3.000 marxa i als 10 k marxa
Salvador Marangues a la perxa i a la llargada