INTENSA JORNADA ATLÈTICA A LA PRÈVIA DEL CNAT CATALUNYA SUB14-12-10

513

Ahir dissabte, en horari de matí i tarda i sota un sol intens, centenars de joves atletes d’arreu del país van participar en una jornada classificatòria a les pistes Carme Blay de Vilanova i la Geltrú.

Els i les atletes més destacades, per categories, han estat les següents:

Categoria sub 14

Homes
* Héctor Robledo del C.A.Canaletes  amb 1:29.98 als 600 metres. Rècord dels Campionats
* Marc Benavent  C.A. Ascó amb 2:51.62 a la prova dels 1.000 metres

Dones
* Berta Linares del Club Atletisme Lloret La Selva amb 10.29 segons als 80 metres i 19.17 segons  als 150 metres. En aquesta darrera prova amb rècord dels Campionats
* Jana Guillem del Futbol Club Barcelona amb 19.23 segons als 150 metres
* Ivet Ortuño  del Club Atletisme Castellar amb 33.31 segons 220m tanques i 3:21.97 als 1.000 obstacles
* Blanca Moreno del Club Atlètic Igualada amb 5.01 metres al salt de llargada
* Alba Benito del Club Atletisme Palafolls amb 3.00 metres en salt amb perxa
* Esperanza Edube del Club Atletisme Castellas amb 10.63 metres a triple salt

Categoria sub 12:

Homes
* Jeremiah Obro del Club Gimnàstic Tarragona amb marca de 8.24 segons als 60 llisos (nou rècord dels campionats) i de 9.23 segons als 60 tanques
* Hugo Cuenca del Club Atletisme Viladecans amb 1:44.58 als 600 metres

Dones
* Irene Mena de la Joventut Atlètica Sabadell amb 1:48.98 als 600 metres
* Emma García del Cornellà Atlètic amb  10.11 segons  als 60 metres tanques
* Laia Morera  de l’Unió Atlètica Terrassa amb 4.47 metres a salt de llargada

Categoria sub 10:

Homes
* Nicolás Montero del Club Atletisme Nou Barris amb 9.22 segons als 60 metres
* Julen Nebot del Pratenc Atletisme amb 3:24.05 als 1.000 metres

Dones
* Martina Acosta del Club Atlètic Igualada amb 9.38 segons als 60 metres
* Alba Capell dels Runner’s Balaguer 3:31.97 als 1.000 metres
* Sara Castel del Club Atletisme Sant Just amb 3.71 metres a salt de llargada
* Noa Iftimia del Club Atlètic Manresa amb 5:44.18 al kilometre Marxa

La final d’aquestes tres categories es celebrarà el proper dia 18 de juny a les pistes de Castellar de Vallés.

Resultats >   · Sub10   · Sub12   · Sub14